Lapsevanematele

Transfeer laagrisse ja tagasi Tallinn – Nõva – Tallin

Välismaalaste Eestisse, Tallinnasse saabumise kuupäev:

27.06
07.07
17.07
27.07
06.08
16.08

Kohalike laste Nõva laagrisse saabumise kuupäev:

Alates 28.06 kuni 08.07
Alates 08.07 kuni 18.07
Alates 18.07 kuni 28.07
Alates 28.07 kuni 07.08
Alates 07.08 kuni 17.08
Alates 17.08 kuni 27.08

Korduma kippuvad küsimused

Mida peab teadma?

Teie lastega hakkavad tegelema spetsialistid, kellel on eriline ettevalmistus tööks laste rühmadega ajutistes tingimustes. Nad korraldavad meelelahutuslikke, sportlikke ja vabatahtliku töö tegevusi lastele.

Meie kliimatingimused ja dünaamilised spordiprogrammid eeldavad tööd hea tervisliku seisundiga lastega. Juhul kui Teie lapse tervislik seisund nõuab mistahes piirangute seadmist või erilist tähelepanu, palume laagrituusiku soetamisel sellest KINDLASTI teavitada laagri juhtkonda. Lapsed võtavad endaga kaasa tehnikat ja mobiiltelefone, mida teinekord unustatakse maha spordiväljakutele, metsa, merele või bussi. Ebameeldivuste vältimiseks palume lastele kaasa anda odavamad ja lihtsamad mudelid. Laagri juhtkond ei kanna materiaalset vastutust telefonide, tahvelarvutite jm tehnikaseadmete kaotamise, kadumise või kahjustuste eest. Võite lapsele kaasa anda mitte üle 20 euro 10-ks päevaks väikekuludeks (jäätis, kommid, limonaad). Juhtkond ei kanna vastutust raha säilimise eest.

Lastel on võimalus anda dokumendid ja raha ära hoiule seifi. Selleks tuleb pöörduda laagri juhtkonna poole.

Kuidas soetada tuusikut?

Tuusiku soetamiseks tuleb end kodulehel registreerida ja täita ankeet (menüü jaotises „Registreeri“), täies ankeedis kindlasti kõik andmed.
Pärast registreerimist 1─3 päeva jooksul saate meilile kirja edasiste üksikasjalike juhiste ja „Lapsevanema nõusoleku“ vormiga, millega tuleb tutvuda, see allkirjastada ning saata või edasi anda enne laagrivahetuse algust laagri juhtkonnale.

Laagrituusiku maksumus tagastatakse üksnes lapse haigestumise puhul või keeruliste isiklike (perekondlike) asjaolude ilmnemisel, mis takistavad lapse edasist viibimist laagris. Tagastatavast summast arvatakse maha kulud laagris faktiliselt viibitud aja eest ja lapse laagris ülalpidamise kulud kolme päeva eest (ette) alates lapse üleandmisest lapsevanematele (hooldajatele).

Lapsevanemal on õigus loobuda soetatud tuusikust enne vahetuse algust, hoiatades sellest laagri juhtkonda ette vähemalt 10 kalendripäeva enne lapse laagrisse saabumise oletatavat kuupäeva. Sellisel juhul tagastatakse tuusiku täismaksumus ja laagri juhtkond tegeleb ise tuusiku realiseerimisega. Vastasel juhul tuleb tuusiku realiseerimisega tegeleda lapsevanemal iseseisvalt.

Mida laagrisse kaasa võtta?

Loomulikult hea tuju, ema ja isa kallistus ning lemmikraamat! Kaasa tuleb võtta ka kõik asjad, mida poiss või tüdruk laagri 10-päevase vahetuse jooksul vajab.

Isikliku hügieeni esemed:
• hambahari ja hambapasta, seep (kindlasti seebikarbis)
• švamm, šampoon, vajadusel toitev kreem või päikesekaitse kreem
• kamm, küünekäärid
• saunarätik dušši all või rannas käimiseks
• kosmeetikavahendid naha ja keha hoolduseks
• tüdrukutele: hügieenisidemed kriitilisteks päevadeks

Riided ja jalanõud:
Lapse asju pakkides pidage meeles, et riietus peab vastama hooajale ja kohalikele ilmastikuoludele.
• riided igapäevaseks kandmiseks (1─2 komplekti), sportlikeks tegevusteks
• päikese eest kaitsev peakate
• trikoo / ujumispüksid
• magamiskott
• mugavad igapäevased jalanõud ja spordijalanõud
• soojad, veekindlad jalatsid või poolsaapad vihma ja niiske ilmaga kandmiseks;

• mitu vahetussärki, pika varrukaga särki
• mitu paari sokke või põlvikuid (sh soojad vihmaseks perioodiks)
• aluspesu arvestades vahetusega 2─3 päeva tagant
• pidžaama / öösärk
• tuulejope, soe džemper või kampsun

Mida ei tohi laagrisse kaasa võtta?

• kallist audio-, video-, ja arvutitehnikat
• kalleid riideesemeid, jalatseid ja parfüüme

• kullast, hõbedast, plaatinast ja kalliskividest juveeliesemeid (kahjuks ei ole laagril võimalik tagada nende säilimist laste kollektiivis)
• rulluiske või rula

NB !!! Sparta lastelaagris laste viibimise ajal vastutust laste eest kannavad laagri töötajad. Sellega seoses sellega palume arvestada, et last võidakse ebakorrektse käitumise (suitsetamine, alkoholi ja/või uimastite tarbimine, omaalgatuslik laagri territooriumilt lahkumine ja suplemine, teistele lastele vigastuste / moraalse kahju põhjustamine ) eest laagrist kõrvaldada. Lastevanemate kulul (laagri tuusiku maksumust ei tagastata). Laagri territooriumil on e-sigaretid samuti keelatud.

Seoses lastele turvalisuse tagamise vajadusega ning sanitaar-hügieeniliste nõuetega EI OLE LUBATUD:
• loomade toomine laagri territooriumile
• lastevanematel, sugulastel, tuttavatel laagri territooriumil suitsetamine

Loodame, et meie koostöö ja vastastikune mõistmine tagab Teie lapsele suurepärase puhkuse!

Kuidas toimub lapse toitlustamine laagris?
Meie laagris on kolmekordne toitlustamine (hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök + suupistekord puuviljadega) koolisöökla toitlustusbaasil.
Kui soovite lapsele toitu laagrisse kaasa anda, siis ainult sellises koguses, mida ta saab päeva jooksul ära süüa. Ärge andke mingil juhul lapsele laagrisse kaasa piima-, kala-, lihatooteid ja konserve, kreemikooke
ja -torte, kiiresti riknevaid toiduaineid. Pöörake tähelepanu soetatud tootel näidatud säilivustähtajale.

Kuidas laagrisse kohale jõuda?
Tallinnast autoga kohalejõudmiseks tuleb sõita mööda Pärnu maanteed Keila poole, seejärel Padise suunas. Padiselt väljasõidul ca 2─3 km pärast tuleb keerata paremale teetähise „Nõva 29 km“ juurest. 30 minuti pärast olete kohal. Parkige auto Kalasaba kaupluse juurde või Nõva Põhikooli juurde.

Kus laps majutub?
Lapsed elavad majakestes 4 inimese kaupa. Igas majakeses on 2 narivoodit ja üks öökapp. Elektrit majakestes ei ole.

Kas laps vajab raha laagris?
Maksimaalselt 20 eurot vahetuse kohta.

Psühholoogi nõuanne

  1. Proovige last huvituma panna
    Rääkige talle, et teda ootavad uued sõbrad, elamused ja rohkelt meelelahutusi — kontserdid, spordivõistlused, ekskursioonid.
  2. Rääkige laagri reeglitest
    Selgitage lapsele, et laagris on reeglid: ärkamine, söömine, suplemine, kindlal ajal magamaminek, rühmajuhti tuleb kuulata ja majutuda ühes ruumis eakaaslastega. Lapsel tuleb iseseisvalt pesu pesta, voodit korrastada ja asju kokku panna.
  3. Kui laps tahab koju
    Igal ajahetkel saate Teie (või sugulased Teie volituse alusel) lapse laagrist ära tuua. Kuid ärge kiirustage seda kohe tegema — esimese 3─4 päeva jooksul harjub ta uute tingimustega ja alles tutvub teiste lastega ning laagri võimalustega.